Jak przygotować się przed wizytyą?

Grafika przedstawiająca dziewczynkę klęczącą na dywanie w stanie zaplątania myśli wraz z siedzącą obok na fotelu panią z notesem i symbolem prowadzenia rozmowy

W trosce o Państwa dzieci i rzetelność prowadzonych przez nas badań psychologiczno- pedagogicznych zwracamy się z prośbą o przyprowadzanie na badania, spotkania terapeutyczne i konsultacje dzieci zdrowych, tzn. jeżeli w dniu badania dziecko jest przeziębione, ma gorączkę, biegunkę, mocny katar lub kaszel, jest bardzo osłabione prosimy o telefoniczne uprzedzenie o tym fakcie i ewentualną konsultację co do możliwości przyjęcia przez nas dziecka.

Zaleca się też, żeby dziecko było wyspane i najedzone. Dziecko, które jest w złej formie fizycznej, niewsypane albo głodne nie jest w stanie pracować podczas badania adekwatnie do swoich możliwości, co bezpośrednio wpływa na wynik badania psychologiczno- pedagogicznego. Prosimy też, aby dzieci noszące okulary, aparaty słuchowe przynosiły je ze sobą na badanie. Jeśli dziecko przyjmuje na stałe leki, powinno je przyjąć również w dniu badania.
Czas trwania pełnego badania psychologiczno-pedagogicznego wynosi do 4 godzin. W tym czasie dziecko ma przerwę pomiędzy badaniem psychologicznym i pedagogicznym – wtedy odpoczywa, może również się napić lub coś zjeść (najlepiej zabrać ze sobą butelkę wody i kanapkę lub inną przekąskę dla dziecka). W sytuacji, w której dziecko pracuje w wolnym tempie lub jest bardzo zmęczone badaniem, może zajść konieczność wyznaczenia dodatkowego terminu na dobadanie.