Menu Zamknij

Biofeedback w poradni.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Chełmży od października 2012 roku rozszerza swoją ofertę diagnostyczno – terapeutyczną w postaci stosowania sprzętu biofeedback.
Kwalifikacje na zajęcia odbywają się na podstawie zaleceń opinii Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i zgody lekarza – neurologa.
EEG Biofeedback jest nowym rodzajem „treningu mózgu”, który daje obiecujące efekty w terapii pacjentów : z ADD/ADHD, autyzmem, lękiem, fobią, dysleksją oraz diagnozie reakcji na stres, problemami w z koncentracją uwagi i pamięcią (diagnoza procesów poznawczych). Służy także jako metoda treningowa dla osób zdrowych w celu poprawy funkcjonowania umysłu. Uważa się, że większość z nas wykorzystuje możliwości mózgu tylko w 5%.
Trening EEG Biofeedback zwiększa to wykorzystanie nawet do 25 – 30%, jest metodą pozwalającą kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Ciekawostka

Sukcesy skoczka narciarskiego Adama Małysza są w dużej części zasługą stosowanej przez jego psychologa terapii biofeedback – informuje gazeta Puls Medycyny.